BLUETOOTH

Me cilën shenjë të horoskopit do të bëni seks më të mirë?

14:51 - 29.07.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Nëse merreni me astrologji, veçanërisht me dashurinë, atëherë me siguri do të keni lexuar për shenjat më romantike të zodiakut ose për ata që duan të flirtojnë, madje edhe ata që kanë më pak gjasa të jenë të pabesë. Por a e dini se yjet mund t’ju tregojnë se si të bëni seksin më të mirë të jetës tuaj?
Astrologjia seksuale ekziston dhe na lejon të eksplorojmë se me cilët përfaqësues të zodiakut jemi më të pajtueshëm në këtë fushë, pra me cilën shenjë do të bëjmë seksin më të mirë.

Zbuloni partnerin tuaj “ideal” në shtrat më poshtë.

Dashi

I pasionuar dhe i paduruar, Dashi është nga ata persona që nuk duan shumë fjalë dhe romancë. Ata janë të emocionuar nga çdo gjë ndryshe, plot pasion dhe ndoshta pak të egër. Qëndroni në një gjendje seksuale dhe do t’i humbni ato.

Me cilat shenja “marrin zjarr” në shtrat: Luani, Shigjetari, Binjakët, Ujori

Demi

Demit i shohin shumë irrituese lojërat e nënshtrimit. Ata duan që personi tjetër t’i tërheqë në shtrat, për t’i joshur. Pasi vendosin se duan të jenë me ju, nuk e ndryshojnë mendjen lehtë, janë të besueshëm dhe u pëlqen seksi pa komplekse. Mos mendoni se do të mërziteni me ta. Sapo të lëshoni libidon e tyre, ata bëhen Demi. Ata thjesht e duan rutinën e tyre edhe në shtrat.

Cilat shenja të horoskopit janë perfekte për seks? Virgjëresha, Bricjapi, Gaforrja, Akrepi

Binjakët

Si një nga shenjat më inteligjente, Binjakët stimulohen fillimisht mendërisht dhe më pas fizikisht. Pasi t’ua ndezni imagjinatën dhe t’i intrigoni mendjen, përgatituni për momente seksuale pasionante. Kujdes! Mbani në mend se ato shpërqendrohen shumë lehtë, ndaj lëvizjet tuaja duhet të jenë të shpejta. Nëse mërziten, i keni humbur.

Me cilat shenja të zodiakut kanë kiminë më të mirë seksuale? Peshorja, Ujori, Dashi, Luani, Shigjetari

Gaforrja

Gaforret nuk “bien” lehtë në shtrat. Ata e dëshirojnë marrëdhënien fillimisht dhe sapo të ndihen të sigurt dhe rehat do të bëhen veçanërisht të butë dhe të pasionuar. Joshi ata me ushqime të shijshme dhe shumë besim dhe shiko të humbasin nëse i tradhton ose i fyen.

Me cilat shenja të horoskopit e lëshojnë temperamentin e tyre seksual? Demi, Virgjëresha, Bricjapi, Akrepi, Peshqit

Luani

Luanët duan të ndihen si mbretër edhe në shtrat. Ata dëshirojnë njohje dhe komplimente për performancën e tyre, ndërsa lajkat tuaja janë stimuluesi i fundit. Ata janë të përkushtuar dhe duan që partneri të kalojë mirë, ndaj kini parasysh që t’i ngrini moralin dhe t’i trajtoni sikur të jenë qendra e botës.

Me cilat shenja do ta bëjnë shtratin “xhungël”? Dashi, Shigjetari, Binjakët, Ujori, Peshorja

Virgjëresha

E ëmbël dhe romantike, Virgjëresha ndihet rehat në një mjedis të rregullt dhe të pastër. Ajo preferon të jetë në një lidhje dhe zakonisht është partneri më i qetë. Ajo do të entuziazmohet nga propozimi juaj më i veçantë, por nuk do ta tregojë ose nuk do të kërkojë diçka më të çuditshme. Mbajeni hapësirën tuaj të pastër, tregohuni të respektueshëm dhe lexoni poezi. Atëherë do të shihni një fytyrë tjetër të saj në fushën e dashurisë.

Me cilat shenja ia lejon vetes të rrëmbehet? Demi, Bricjapi, Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Peshorja

Ata i qasen seksit më shumë nga ana mendore dhe dëshirojnë lidhje të rafinuara. Peshorja është mendjehapur, por edhe shumë e ndjeshme. Ata do t’i thonë po ndonjë loje dashurie ose fantazie, por ajo duhet të përmbushë pritshmëritë e tyre ose të mos jetë shumë e mërzitshme. Zgjidhni më të mirën për Peshoren në jetën tuaj të dashurisë dhe shikoni të bëhen njerëz të ndryshëm në shtrat.

Me cilat shenja zbulojnë talentin e tyre në seks? Binjakët, Ujori, Dashi, Luani, Shigjetari

Akrepi

E njohur si shenja më dashurore, presim që Akrepat të jenë në flakë kur bëhet fjalë për seksin. Megjithatë, për ta nuk është vetëm një tubim. Ata kërkojnë lidhjen më të thellë me tjetrin. Nëse janë vërtet të interesuar, atëherë fokusohen vetëm te partneri dhe tregojnë dashurinë e tyre të pakonkurueshme dhe pasionin e pashuar. Jepuni atyre kontroll, tregoni mirëkuptim në sjelljen e tyre misterioze dhe do të zbuloni një anë të çuditshme të tyre që mund të mos e kishit ditur se ekzistonte.

Me cilat shenja të zodiakut nuk kanë frikë të zbulojnë pasionet e tyre? Gaforrja, Peshqit, Binjakët, Ujori, Peshorja

Shigjetari

I zjarrtë, entuziast dhe aventurier, Shigjetari do t’ju bëjë të ndiheni unikë në shtrat. Me ta, megjithatë, nuk mund të jesh kurrë i sigurt. Aty ku mendon se ke një lidhje monogame, edhe nëse është vetëm seksuale, aty ata joshin nga diçka tjetër që i ngacmon imagjinatën. Për t’i mbajtur ata përgjithmonë dhe veçanërisht aktivë në shtrat, ata nuk duhet të mërziten kurrë me ju.

Cilat shenja të zodiakut zakonisht rrinë më shumë për seksin pasionant? Dashi, Luani, Binjakët, Peshorja, Ujori

Bricjapi

Nëse mendoni se Bricjapët punojnë shumë vetëm në fushën profesionale, jeni duke qeshur. Ata janë po aq të përkushtuar në shtrat, megjithëse mund të bëhen mjaft konservatorë. Të përgjegjshëm, ambicioz dhe të përqendruar në qëllimet e tyre, Bricjapët duken të përmbajtur dhe “të thartë”. Por me partnerin e duhur, i cili gjithashtu do të ketë ambicie dhe nuk do të pushojë, ata mund të shpalosin temperamentin e tyre dashuror dhe të befasojnë shumë këndshëm personin pranë tyre.

Me cilat shenja mund të ndodhë kjo? Demi, Virgjëresha, Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Ujori

Libidoja e Ujorit është pothuajse gjithmonë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave. Të gatshëm për të provuar ndonjë gjë të re, ata dëshirojnë gjithashtu stimulim mendor. Mund të duken të turpshëm dhe hezitues në fillim, por sapo gjejnë një person që u bën përshtypje me mendjen dhe idetë e tyre, shndërrohen lehtësisht në një nga shenjat më të pasionuara.

Cilat shenja të zodiakut janë më të impresionuar seksualisht? Virgjëresha, Binjakët, Dashi, Luani, Shigjetari

Peshqit

Një kameleon në shtrat që është i gatshëm të ndryshojë preferencat dhe stilin e tij për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Për shkak se i mungon praktika dhe është shumë i dashur dhe emocional, ai i percepton dëshirat e të tjerëve dhe fokusohet në kënaqësinë e tyre. Ai ndihet i lumtur kur edhe ju, ndaj mos harroni të vini në pah gjithçka që ju pëlqen me të. Mos e provoni lojën e dyshimit me të, sepse do t’ia hiqni libidon dhe do ta humbisni në mendimet e tij, duke e bërë atë më pak efektiv në shtrat.

Cilat shenja mund t’i ofrojë kënaqësi absolute? Akrepi, Gaforrja, Demi, Virgjëresha, Bricjapi


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.