AKTUALITET

(FOTOT) Policia u vihet nga pas shqiptarëve, kapen në Igumenicë 67 kg drogë/ Si tentuan ta kalonin me dy makina!

14:30 - 31.07.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Policia është bënë në ndjekje të dy makinave në kufirin e gjelbër, ndërsa më pas janë kapur në Igumenicë me rreth 67 kg marijuanë.
Operacioni është kryer nga policia greke, ndërsa në pranga kanë rënë 4 shqiptarë. Mësohet se njeri mjet shërbente për kontrollin e rrugës, ndërsa tjetri ishte i ngarkuar me drogë, ndërsa më secilën makinë kishte nga dy persona.

31072022igoumenitsanarkotika001 31072022igoumenitsanarkotika002 31072022igoumenitsanarkotika003s
<
>

Sakaq, janë sekuestruar 48 pako me 66 kg 690 gram marijuanë, 2190 euro dhe 7 celulare. Po ashtu është shpallur në kërkim edhe një shqiptarë i pestë i përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.