BLUETOOTH

“Kam fjetur me 200 meshkuj”/ Mamaja e Stifler, Jennifer Coolidge thotë se ajo bëri “shumë veprime seksuale” për rolin e spikatur në filmin amerikan

15:32 - 04.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Jennifer Coolidge luajti nënën e Stifler në filmin e vitit 1999 American Pie dhe vazhdimet e tij. Dhe siç tha ajo për Variety , ajo “luajti shumë për të qenë një MILF”.
Përpara se Jennifer Coolidge të ishte Tanya McQuoid në The White Lotus ose Paulette Bonafonté në Legally Blonde, ajo ishte “Mami i Stiflerit” në  American Pie.

Dhe, sipas vetë Coolidge, shikuesit tërhiqeshin nga aktorja si në ekran ashtu edhe jashtë saj.

“E dini, kam pasur shumë lojë duke qenë një MILF dhe kam marrë shumë veprime seksuale nga  American Pie”, tha ajo në një video për kopertinën e fundit të Variety. “Kishte kaq shumë përfitime për të bërë atë film. Dua të them, do të ishin rreth 200 njerëz me të cilët nuk do të kisha fjetur kurrë”.

Coolidge, 60 vjeçe, luajti nënën e Stifler (Seann William Scott) në filmin e vitit 1999 dhe vazhdimet e tij, të cilat përfshinin American Pie 2 (2001), American Wedding (2003) dhe American Reunion (2012).

Në fakt, Coolidge tha se ajo është më e njohur për rolet e saj në American Pie dhe Legally Blonde, duke theksuar se është “një lloj gjëje 50/50”. Edhe pse, ka një rresht nga vazhdimi i vitit 2003 i filmit të Reese Witherspoon që ajo është lodhur duke dëgjuar: “Ti dukesh si e katërta e korrikut. Më bën të dua një hot-dog shumë keq”.

“Vetëm kaq shumë njerëz e thonë këtë në aeroplan për hir të f–k. Është rraskapitëse kjo histori hot dog”, tha Coolidge për Variety . “E di se çfarë dua të them? Më duhet të shkoj me të…dhe të shkoj, ‘Oh zot! Ti tingëllon njësoj si unë kur e thua këtë'”.

Edhe pse, Coolidge vuri në dukje se ajo gjithashtu ka marrë shumë vëmendje për rolin e saj në The White Lotus – dhe për arsye të mirë, gjithashtu. Performanca e saj në serialin 2021 i dha asaj nominimin e saj të parë Emmy.

“Nuk e pashë kurrë këtë moment që po vinte. E dini se çfarë dua të them? Sikur, miqtë e mi nuk e panë kurrë këtë moment që po vinte,” tha Coolidge për nominimin. “Kjo ishte një gjë shumë e çuditshme. White Lotus – ishte një sukses i madh dhe gjithçka. Pra, është e gjitha një surprizë, dhe kështu është shumë, shumë argëtuese. Po, nuk ka asnjë anë të keqe për këtë. Dua të them, është shumë e bukur Dhe unë kam pasur disa ish të dashur për të cilët nuk do të kisha dëgjuar kurrë nëse nuk do të ndodhte kjo. Njerëzit janë vërtet kaq të cekët. Tani ata thonë: ‘Epo, nuk e di pse, ti je vetëm në mua mendjen”.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.