BOTA

“Është e çuditshme”/ Personi merr gjobë sepse hija e makinës ishte në vend parkimi për persona me aftësi të kufizuara!

11:29 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një person mori një gjobë prej 65 sterlinash sepse hija e makinës së tij ishte në një vend parkimi për persona me aftësi të kufizuara.
Matthew Cole mori gjobën pasi la automjetin e tij jashtë zyrës postare Blackheath në Lewisham në mars.

Cole, një kopshtar i vetëpunësuar, tha se ishte “i mërzitur” kur hapi një letër në prill duke pretenduar se kishte parkuar ilegalisht.

Por fotot e dërguara atij nga Këshilli i Lewisham tregojnë makinën e tij të argjendtë të pronës Ford të parkuar në një zonë të pashënuar pranë një vendi me tabela për personat me aftësi të kufizuara.

Vetëm hija e automjetit të tij duket të jetë në zonën e shënuar me aftësi të kufizuara.

Cole tha: “Është absurde. Nuk ka asnjë sinjalistikë ku kam parkuar dhe fotot që më kanë dërguar tregojnë vetëm hijen e makinës sime në vendin e aftësisë së kufizuar.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.