AKTUALITET

Flakët “përpijnë” Mirditën, vënë në rrezik 5 banesa! Banorët kërkojnë ndihmën e autoriteteve (VIDEO)

17:33 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një vatër e madhe zjarri është riaktivizuar gjatë ditës së sotme në fshatin Malaj të Mirditës.
 

Flakët janë përhapur në disa drejtime në masivin pyjor të kësaj zone, duke vënë në rrezik dhe 5 banesa që ndodhen aty.

Në terren ndodhet një automjet zjarrfikës, por depërtimi është mjaft i vështirë për shkak të terrenit të thyer malor.

Në keto kushte po ndërhyhet me mjete rrethanore nga banorë të zonës, të cilët kërkojnë ndihmën e autoriteteve për vënien nën kontroll të këtij zjarri.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.