AKTUALITET

Paralajmërimi i Ilir Metës: Ujësjellësat janë një piramidë tjetër, histori e ngjashme me skandalin e inceneratorëve

11:22 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kreu i Partise se Lirise Ilir Meta ka paralajmeruar se ne denoncimet ne vijim qe do te behen do te zbulohen te dhena qe tregojne se situata tek Ujesjellesat eshte “piramide e ngjashme me inceneratoret”.
“Ujësjellësat janë një piramidë tjetër, aty është një histori tjeter e ngjashme me këtë të inceneratorëve.

Apo situata me OSHEE, rritja e borxheve ndaj OSHEE të gjitha janë rezultat i korrupsionit se kur është për të ruajtur rezerva ujore dhe hidrike, këta i shesin e i blejnë me 10-fishin e cmimit se bëjnë dy herë korrupsion. Dhe e bëjnë në mënyrë të ndërgjegjshme.

Rreziku i daljes, pra borxhi ka dalë nga kontrolli e tani është me rëndësi të monitorohet nga opozita, ekspertët, për të zbuluar borxhet e fshehura.

Se s’mund të lejomë që ky vend të falimentojë se këto të ardhurat 5.5 dollarë në ditë do shkojnë 0.5 dollarë. Kemi një qeveri të papërgjegjshme”, tha Meta.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.