Kronikë

Tragjedia në Himarë, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh me shpejtësi të madhe, goditi vajzën me pjesën e motorit

15:56 - 05.08.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Zbardhet dëshmia në polici te babait të 7-vjeçares Jonada Avdia e cila u vra nga skafi që drejtohej nga polici Arjan Tase.
Në dëshminë e siguruar, babai Bledar Avdia tregon momentet e fundit para se të humbiste vajzën e tij.

Para hetuesve, ai ka deklaruar se skafi i drejtuar nga Tase e ka ndarë nga vajza teksa ishin duke notuar, por ndërsa ai është zhytur poshtë, motori ka goditur Jonadën duke i shkaktuar dëmtime në të gjithë trupin.

“Ishte ora rreth 14:00 dhe pranë bregut të detit isha duke u larë me vajzën. Në ato momente pashë një skaf të bardhë, me dy veta brenda tij. Skafi parkoi në bregun e plazhit pranë një hoteli dhe pashë që zbriti një vajzë dhe më pas një grua me dy fëmijë hipën në skaf dhe drejtuesi i skafit kaloi litarin me piketa dhe ishte duke lundruar në drejtimin ku po lahesha me vajzën. Erdhi në drejtimin tonë dhe hyri me shpejtësi të madhe dhe na ndau mua dhe vajzën. Unë u zhyta poshtë nën ujë dhe skafi goditi vajzën time me pjesën e motorit, duke e dëmtuar në të gjithë trupin. Skafi u largua, por pastaj skafisti u kthye, duke ndaluar skafin në breg”, mësohet të ketë thënë babai i 7-vjeçares.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.