AKTUALITET

Aksident autobusi në Bullgari, katër persona humbën jetën dhe tetë të tjerë u plagosën

15:27 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Tre persona kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa i katërti u nënshtrua nga plagët e marra pak më vonë.
Të paktën katër persona kanë humbur jetën sot dhe tetë janë lënduar në një aksident autobusi në Bullgari, njoftuan zyrtarët.

Autobusi po kthente turistët nga Rumania nga një udhëtim në Stamboll kur goditi një makinë të parkuar pranë autostradës që lidh Veliko Tarnovo me portin e Ruse në Bullgari, tha policia lokale, raporton AP.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.