LAJMI I FUNDIT

Broja debuton me Chelsea që ndeshjen e parë, 3 pikë për djemtë e Tuchel

22:19 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

E ka nisur më së mbari lojtari i Kombëtares Shqiptare, Armando Broja sezonin e ri të Premier League.
Sulmuesi duket se ka gjetur mbështetjen e trajnerit Tuchel, i cili zgjodhi ta hedhë në fushën e lojës që në ndeshjen e parë përballë Everton, të cilën blutë e Londrës e fituan me rezultatin minimal 0-1.

Ndonëse nuk iu dhanë shumë minuta në këmbë, Broja pati një përfaqësim dinjitoz, që rrit mundësinë për më shumë besim në ndeshjet e ardhshme.

Ndeshja mes Everton dhe Chelsea dhuroi shumë emocione, dhe goli i fitores u shënua nga Jorginho në minutat shtesë të pjesës së parë nga pika e penalltisë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.