AKTUALITET

Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

16:35 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se i ka propozuar presidentit rus Vladimir Putin që të zhvillonte një takim me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky në Turqi.  Lajmi u raportua nga media bjelloruse “Nexta”.
Kujtojmë se ditën e djeshme presidenti turk Erdogan u takua me Putinin në Soçi të Rusisë për të forcuar bashkëpunimin ekonomik dhe energjetik mes dy vendeve. Ishte takimi i dytë mes dy presidentëve që nga fillimi i luftës, në korrik ata u takuan në Teheran.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.