BOTA

Peshëngritësi me origjinë shqiptare Pirro Dhima flet për familjen e tij: Kur ika në Australi për pak ‘humba’ familjen time

18:10 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Pirros Dhima në një intervistë ka folur për momentet dhe sukseset e tij të paharrueshme në Lojërat Olimpike.
Revista “Olympian in Down Town”, ka përmendur ndër të tjera edhe fëmijët e tij dhe mënyrën se si ata e kanë përballuar mungesën e tij nga shtëpia.

Duke nisur intervistën, Pirro Dhima komentoi: Në vitin 2000 erdha nga Qipro të shtunën mbrëma dhe u nisa për në Sydney të dielën në mëngjes. Ishim me Anastasia mbi lavatriçe dhe po shihnim se çfarë do të merrja me vete. Vajza ime e parë, Eleni, e cila në atë kohë ishte 5 vjeçe, vraponte lart e poshtë e lumtur që babai i saj ishte kthyer. Unë i thashë: Vajza ime e vogël, babi do të largohet nesër. Ai do të sjellë një medalje të tretë” dhe ajo u përgjigj: “A mendoni se ne jemi familje tani?” Që atëherë i thashë vetes “jo më”. Mendova, shko në Sidnej dhe më pas në Athinë, do të jesh përreth sido që të jetë”, ka rrëfyer olimpisti me origjinë shqiptare për revistën.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.