Kryesore

Renditja e FIFA-s, Shqipëria e femrave ngjitet me tre pozicione në klasifikim

14:24 - 06.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Shqipëria e femrave është ngjitur me 3 pozicione në klasifikimin zyrtar të FIFA-s!
Vajzat kuqezi renditeshin në vendin e 74-t, teksa tashmë janë në vendin e 71-të, pas rifreskimit të pikëve që FIFA bëri menjëherë pas përfundimit të Kampionatit Europian për femra.

Ky është një lajm shumë i mirë dhe motivues për Kombëtaren shqiptare të femrave, edhe në prag të grumbullimit dhe ndeshjeve të fundit që do të zhvillojë në muajin e ardhshëm.

Sfidat ndaj Polonisë më 1 shtator dhe Norvegjisë më 6 shtator janë të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror 2023.

Aktualisht, vajzat kuqezi renditen në vendin e katërt me 10 pikë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.