AKTUALITET

Nga i nxehti përvëlues, në “breshër”! Prishet moti në Tiranë, shiu përmbyt rrugët, i kap qytetarët në befasi (FOTO)

15:00 - 12.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Qytetarët e Shqipërisë kanë kohë që kërkojnë të bjerë shi për të zbutur sadopak temperaturat përvëluese që kanë ardhur si pasojë r stinës së verës. Dhe kjo dëshirë është realizuar këtë të premte, por me sa duket i ka kapur banorët e kryeqytetit të papërgatitur.
Reshje të dendura shiu kanë “pushtuar” në mesditë disa pjesë të Tiranës, pas një kohe të gjatë ku kanë mbizotëruar temperaturat e larta dhe thatësira.

Nga videot e siguruara prej objektivit të kamerës së LSA, shihet sesi shiu i rrëmbyer ka gjetur të papërgatitur banorët e kryeqytetit, të cilët vrapojnë për të gjetur strehë në mungesë të çadrave.

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.