Kronikë

Punonjësi në Tiranë “nën lupën” e policisë, e denoncoi kolegu i tij për kërcënim

14:36 - 12.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një 62-vjeçar i është drejtuar për ndihmë uniformave blu të Tiranës, pasi ka marrë mesazhe kërcënuese nga kolegu i tij i punës.
Policia bën me dije se ndaj këtij të fundit P. T., 62 vjeç ka nisur një hetim. Ndërkohë që materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 kanë referuar materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetasin P. T., 62 vjeç, pasi për shkak të marrëdhënies në punë, i ka dërguar mesazhe kërcënuese shtetasit E. J., 62 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, bën me dije policia.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.