Kronikë

VIDEO/ Aksidentohet kamioni me grurë në autostradën Tiranë-Durrës, e “mbjell” përgjatë rrugës

14:21 - 12.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një aksident me dëme të mëdha materiale, sidomos në kohën e krizës që po jetojmë është regjistruar pasditen e kësaj të premteje.
Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë mbikalimit të Rinasit, dhe fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Nga pamjet e siguruara nga LSA, duket qartë se kamioni në fjalë ka qenë i ngarkuar me grurë, i cili është derdhur në rrugë.

 

Pak ditë më parë, në portin e Durrësit mbërriti edhe anija me grurë nga Ukraina, mjeti i parë lundrues me këtë produkt që nga 24 shkurti kur nisi ofensiva ruse.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.