EKONOMI

Java për monedhat e huaja mbyllet pa ndryshuar kurs/ Si këmbehen Euro dhe Dollari!

14:00 - 14.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Monedhat e huaja e mbyllin javën pa ndryshuar kurs…  Edhe diten e sotme, ato këmbehen në vlera të njëjta si një ditë më parë.
Në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.5 lekë. Euro sot blihet me 116.7 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.2 lekë. Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8  lekë, shitet me 121  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.1 lekë dhe shitet me 89.8  lekë. Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

telemedia.al


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.