Kryesore

VIDEO/ “Çmendet” moti në Greqi, tornadoja ‘kërcënon’ ishullin sapo ulet avioni me vizitorë skandinavë

15:18 - 14.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Pamje mbresëlënëse vijnë sot nga ishulli grek i Lemnosit, teksa kushtet e motit krijuan mundësinë e shfaqjes së një tornadoje.
Ata që e panë më herët këtë fenomen në zonën e aeroportit të ishullit u habitën.

Në atë kohë, në fakt, nga avioni i fluturimit çarter sapo kishin zbritur vizitorët skandinavë , të cilët ndaluan për të kapur fenomenin natyror me celularët e tyre.

Kohëzgjatja e vorbullës zgjati pesë minuta dhe fatmirësisht nuk shkaktoi dëme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.