AKTUALITET

(VIDEO – EMRI) Përgjaken sërish plazhet shqiptare/ Incident në plazhin e Ksamilit, pushuesi rumun dëmtohet rëndë pas hedhjes me kokë në det!

14:18 - 14.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një pushues rumun është plagosur ditën e sotme në det pas hedhjes me kokë në një nga plazhet e Ksamilit.
Catälin – Dumitru Macanu 38-vjeç është transportuar me urgjencë në spitalin e Sarandës ku mjekët kanë konstatuar frakturë në pjesën e qafës dhe paralizë të gjymtyrëve.

Më pas ai është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë për ndihmë të specializuar mjekësore.

Një tjetër incident i ngjashëm ndodhi 6 ditë më parë ku një pushues nga Tepelena pësoi dëmtime pas hedhjes me kokë në det.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.