Kronikë

Vrau kolegun në vendin e punës, arrestohet shqiptari në SHBA! (EMRI)

19:21 - 14.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Shqiptari që vrau kolegun në vendin e punës, është vënë në pranga, siç konfirmohet të dielën.
Astrit Bushi, një 48-vjeç është vënë në pranga dhe akuzohet për vrasjen e kolegut të tij.

Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur në një fabrikë të General Motors në Oakland të SHBA-së, mbrëmjen e 11 gushtit.

Astrit Gjon Bushi sulmoi dhe vrau kolegun e tij Gregory Robertson i cili punonte si pastrues në fabrikën e GM.

Shqiptari u vu në pranga nga policia vetëm pak metra larg vendngjarjes. Viktima u gjet i mbuluar në gjak, i shtrirë në korridorin e magazinës ku punonte.

Sherifi i Qarkut Oakland Michael Bouchard tha në një njoftim për shtyp se Robertson kishte punuar në fabrikë për rreth shtatë muaj.

Shqiptari nuk ka rrëfyer ende motivet që e kanë shtyrë të bëjë krimin e rëndë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.