LAJMI I FUNDIT

Ilir Meta: Duhet të japim besimin se po luftojmë për të drejtat e qytetarëve (Kushti për koalicionet e së ardhmes)

19:53 - 16.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Ish-Presidenti Ilir Meta ka zbuluar të martën se cilat do të jenë kushtet për krijimin e një koalicioni në të ardhmen.
Në takim me strukturat e partisë në Vlorë, kreu i Partisë së Lirisë u shpreh se kush për koalicion është referendumi dhe jo pazaret.

“Vendi është përballë një rreziku, nëse ikin edhe 100-200 mijë shqiptarë do të jetë fatale, që ndalohet kjo duhet të japim besimin se po luftojmë për këta njerëz dhe angazhimi për referendum synon pikërisht këtë. Rivendosje e kontrollit të popullit.

Populli e vendosi me referendum në 28 nëntorin e ‘98 por praktikisht ata kanë bërë çdo përpjekje që të kemi një ligj që pamundëson referendumin.

Ky është angazhimi ynë i parë në çdo angazhim e koalicion në të ardhmen. kushti jonë nuk është marrim kaq apo aq bashki. Kushti ynë është koalicion me ne baraz me referedum”, u shpreh Meta.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.