BOTA

Pushtimi rus i Ukrainës/ Zelensky, Erdogan dhe Guterres takohen në Lviv këtë javë

20:31 - 16.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan dhe shefi i OKB-së Antonio Guterres do të takohen të enjten në Ukrainë, njoftuan Kombet e Bashkuara.
“Me ftesë të presidentit Volodymyr Zelensky, Sekretari i Përgjithshëm do të jetë në Lviv të enjten për të marrë pjesë në një takim trepalësh me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan të Turqisë dhe udhëheqësin ukrainas”, tha të martën zëdhënësi i Guterres.

Guterres më pas do të vizitojë qytetin port ukrainas të Odessa në Detin e Zi të premten përpara se të niset për në Turqi.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.