Kronikë

Arrestohen 2 shqiptarët në Greqi, kishin kultivuar mbi 5000 fidanë kanabis! (VIDEO+FOTO)

21:10 - 20.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Sasia më e madhe e bimëve të kanabisit në vitet e fundit është identifikuar në një plantacion në një zonë të paarritshme në Olimp. Bëhet fjalë për 5052 fidanë.
Në kuadër të operacionit janë arrestuar dy shqiptarë.

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve zhvilloi të martën një konferencë për gazetarët mbi operacionin.

Ky është plantacioni i dytë i madh i zbuluar në një kohë të shkurtër nga Prokuroria e Narkotikëve pranë Nëndrejtorisë së Sigurisë së Larisës, pasi u parapri nga zbulimi i 2100 fidanëve kanabis në muajin gusht në një zonë malore të Bashkisë Agia.

Në operacion morën pjesë mbi 120 policë, ndërsa sipas një deklarate të Sindikatës së Policisë së Larisës, u deshën më shumë se dy orë ecje në shtigje të përafërta për të mbërritur në vendngjarje.

Për shkak të terrenit të vështirë dhe të pjerrët të zonës, transporti i fidanëve të kanabisit është kryer me asistencën e Shërbimit të Transportit Ajror të Zjarrfikësve.

 

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.