LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Skocia kryen detyrën ndaj Ukrainës në Glasgow, tre gola për kreun e grupit

23:32 - 21.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Skocia ka kaluar me sukses Ukrainën, në ndeshjen e vlefshme për Nations League. Djemtë e Clarke triumfuan 3-0, në ndeshjen e luajtur në Hampden Park (Glasgow).
Djemtë e Petrakov do rezistonin deri në minutën e 70-të, kur një goditje tokazi e McGinn shkon pas shpinës së Trubin. Në disavantazh, Ukraina do pësonte të dytin dhe të 3-tin shumë shpejt me Dykes.

Skocia merr kryesimin e Ligës B me 9 pikë. Në krahun tjetër, ukrainasit janë në vendin e dytë me 7 pikë. Në këtë grup janë edhe Irlanda me Armeninë.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.