LAJMI I FUNDIT

Paraqitjet mbreslënëse me të rinjtë, djali i Rudi Vatës ndiqet nga klubet prestigjioze të Europës

16:11 - 22.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Roko Vata, djali i legjendës së kombëtares Rudi Vata, ka rënë në sy me paraqitjetet tepër pozitive që po bën tek të rinjtë e Celltic dhe për rrjedhojë në gjurmët e 17 vjeçarit janë vënë disa ekipe me emër në Europë.
Sipas mediave në Irlandë, vendi që Roko prezanton, ai po kërkohet nga klube legjendare si Liverpool, Real Madrid apo Chelsea. Këto ekipe do tentojnë të bindin Celltic-un për Roco-n, i cili para disa ditëve luajti edhe në Champions League për të rinjtë.

Vata gjithashtu ishte pjesë e listës me lojtarët më të mirë që kanë lindur në vitin 2005. Ai ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar një asist në 14 takime që ka zhvilluar këtë sezon në të gjitha kompeticionet.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.