AKTUALITET

Aksident me vdekje në autostradën Mamurras-Milot, gruaja pret gabimisht rrugën

08:09 - 23.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Aksident pranë mbikalimit të Patokut në aksin e autostradës Mamurras- Milot. Një person i seksit femër është përfshirë nga një aksident duke mbetur e vdekur në vend, nga një automjet, drejtuesi pas aksidentit është larguar nga vendngjarja.
Viktima ende e paidentifikuar ndërsa policia e grupi hetimor në vendngjarje për të zbardhur identitetin e viktimës dhe drejtuesin e automjetit.

Dyshohet se viktima ka prerë rrugën gjatë kalimit nga njeri krah i rrugës në tjetrin.

Kurbin / Informacion paraprak

Rreth orës 07:00, në aksin rrugor Tiranë – Lezhë, në vendin e quajtur ” Mbikalimi i Patokut”, Kurbin, në hapësirën ndërmjet trafikndarësve, është gjetur pa shenja jete një shtetase ende e paidentifikuar, e cila dyshohet të jetë aksidentuar nga mjetet në lëvizje në këtë aks rrugor.

Grupi hetimor në vendngjarje, vijon punën hetimore për identifikimin e shtetases se aksidentuar, kapjen e drejtuesit së bashku me mjetin si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.