LAJMI I FUNDIT

Italia triumfon në “San Siro” dhe rrëzon Anglinë në Ligën B, Hungaria befason Gjermaninë në Leipzig (VIDEO)

23:50 - 23.09.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Anglia nuk arrin të hakmerret për finalen e Evropianit 2020 ndaj Italisë në “San Siro” të Milanos. Janë axurrët që fitojnë sërish, kësaj here 1-0, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Italia merr vendin e dytë, 2 më pak se Hungaria, që bëri surprizën e madhe, duke mundur 0-1 Gjermaninë.
Italia e ringjallur dhe me plot energji dominoi dhe fitoi me meritë ndaj Anglisë, me golin e Raspadorit të shënuar në minutën e 68-të.

Me vetëm dy pikë në renditje, Anglia e ka të sigurt vendin e fundit, pasi Gjermania, që u mposht nga Hungaria, ka grumbulluar 6 pikë me vetëm një ndeshje për t’u luajtur.

 

 

Konfirmohet “mace e zeze” për “Panzerat” Hungaria, që e mposhti 0-1 skuadrën Hansi Flick me gol të Szalai që në minutën e 17-të në “Red Bull Arena” të Leipzigut.

Edhe pse kishte minuta të tëra në dispozicion për ta shmangur humbjen, Gjermania nuk gjeti forca për të shënuar qoftë një gol.

Kiga A


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.