BLUETOOTH

Nicola Peltz flet për Victoria dhe David Beckham: Ja si qëndron e vërteta e dramës për fustanin e nusërisë

08:34 - 23.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Nicola Peltz po kërkon të lërë dashurinë të udhëheqë rrugën kur bëhet fjalë për të zhvlerësuar thashethemet për grindje. Aktorja, e cila u martua me Brooklyn Peltz Beckham në prill, pohon se nuk ka asnjë dramë me vjehrrit e saj, pavarësisht nga ajo që disa njerëz mund të duan të mendojnë.
“Ata janë të shkëlqyer,” i tha ajo revistës ‘Grazia’ për Victoria dhe David Beckham.

Nicola gjithashtu përsëriti se nuk ka probleme për fustanin që ajo veshi për dasmën e saj në Florida. Pasi disa media pretenduan se ajo do të vishte një dizajn nga vjehrra e saj e ardhshme, të gjithë u befasuan kur e panë të ecte drejt altarit me një fustan të personalizuar nga ‘Valentino’.

“Epo, po planifikoja të vishja fustanin e nusërisë së Victoria dhe isha vërtet shumë e emocionuar që mund të vishja një dizajn që krijoi vjehrra ime e ardhshme”, tha ajo për Grazia. “Mendova se ishte kaq e bukur dhe një histori kaq e bukur.”

Ky ishte një plan shumë përpara ditës së saj të madhe, por ai filloi të prishej kur atelieja e Victorias pretendonte se nuk mund të vazhdonin me dizajnin që Nicola kishte në mendje.

Nicola tregoi se shoqja e saj, stilistja Leslie Fremar dhe nëna e saj, Claudia, po punonin me të për të dizajnuar fustanin nga Victoria Beckham, për të cilin ajo tha se ishte e emocionuar.

“Mendova, “Oh, kjo do të jetë shumë argëtuese. Një nga shoqet e mia më të mira dhe nëna ime.” U lidhëm për të filluar dizajnimin e fustanit dhe më pas kaluan disa ditë dhe unë nuk dëgjova asgjë”, tha Nicola. “Victoria telefonoi mamin tim dhe tha se atelieja e saj nuk mund t’ia dilte. Kështu, fola me mamanë time dhe Leslie, dhe thashë: “Epo, për fat të keq, kjo nuk mund të ndodhë, kështu që cili është hapi tjetër?” Unë kam qenë një fanse e Valentino-s dhe modës së tyre për kaq shumë kohë. Unë isha vërtet me fat që munda të shkoja në atelie për të provuar fustanin. Kështu ndodhi në të vërtetë.“

Nicola e di se kishte pretendime se ajo nuk kishte veshur një fustan të Victoria Beckham për arsye nga më negativet dhe ajo i tha ‘Grazia-s’ se thashethemet e shqetësonin vërtet.

“Kur lexoj gjëra që thonë gjëra të tilla si nuk kisha planifikuar të vishja një fustan nga Victoria Beckham apo gjëra të tilla, më lëndonjnë,” tha ajo. “Përpiqem të mos e lejoj, por thjesht nuk është e vërteta. Është pak e keqe kur je sikur “Oh, njerëzit mendojnë kështu”, por thjesht nuk është e vërtetë.”

Nicola i tha ‘Variety’ në gusht se ajo ishte në dijeni të grindjes së përfolur mes saj dhe Victoria – dhe ajo e dinte se ishte për shkak të zgjedhjes së fustanit të saj .

“Victoria nuk tha që nuk mund ta veshësh; unë nuk thashë që nuk doja ta vishja. Këtu filloi, dhe më pas ata(mediat) vrapuan pas këtij detaji,” tha Nicola.

Nicola veshi Valentino Haute Couture për ditën e saj të madhe në prill në shtëpinë e familjes së saj Palm Beach, Florida. Ajo punoi me drejtorin kreativ Pierpaolo Piccioli për një vit në krijimin e fustanit, duke i thënë ‘British Vogue’ se zgjedhja për Valentino ishte një e mrekullueshme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@nicolaannepeltzbeckham)


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.