Kronikë

Arrestohet 28-vjeçari në Fier, vodhi paratë e dyqanit!

20:09 - 24.09.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Policia Fier janë njoftuar se në lagjen “15 Tetori”, Fier, një shtetas kishte marrë një shumë parash në dyqanin e një shtetaseje dhe ishte larguar, por kanë shkuar në vendngjarje dhe më pas e kanë arrestuar.
Gjatë kontrollit personal, të arrestuarit iu gjetën dhe iu sekuestruan shumat e parave të vjedhura, 800 euro dhe 75 000 lekë.

Në vijim të veprimeve, shtetasi V. D., 28 vjeç, banues në Patos, u prangos për veprën penale “Vjedhja”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.