AKTUALITET

U prangos pasi u kap duke marrë ryshfet, mjeku Fitim Marku del nesër para gjykatës/ Prokuroria kërkon burg

18:47 - 25.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Mjeku reanimator në spitalin e Traumës, Fitim Marku, i cili u vu në pranga pasi u kap duke marrë ryshfet do të dalë nesër para trupit gjykues. Prokuroria ka kërkuar burg për Markun. Mjeku u kap teksa merrte 20 mijë lekë ryshfet.
Operacioni u realizua përmes një agjenti të infiltruar.

Në momentin që agjenti, i shtirur si pacient po i jepte ryshfetit Markut, efektviët ndërhynë dhe arrestuan reanimatorin. Në komisariat përfunduan edhe një mjeke e një tjetër infermiere që dyshoheshin si bashkëpunëtore të Markut, por u liruan pas marrjes në pyetje.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.