Kryesore

Zgjedhjet në Itali/ Publikohen exit-pollet e para, fitore e thellë e qendrës së djathtë me kandidate Giorgia Meloni

23:20 - 25.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Pas mbylljes së qendrave të votimit në orën 23:00 janë publikuar edhe exit-pollet e para në Itali.
Në exit-pollin e publikuara nga televizioni Rai1, bien në sy projeksioni për një fitore të thellë të qendrës së djathtë, të përbërë nga Forza Italia e Silvio Berluskonit, Lega Nord e Mateo Salvinit dhe Fratelli d’Italia e Giorgia Melonit.

Kjo e fundit pritet të jetë kryeministrja e re e Italisë, me të djathtët që pritet të drejtojnë vendin pa patur nevojën e partive të tjera në koalicion.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.