AKTUALITET

Mjeku shqiptar merr postin e lartë në gjigantin farmaceutik AstraZeneca

18:29 - 30.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Mjeku nga Kosova, Arbër Shehu është bërë Drejtor i Asociuar Mjekësor/Drejtor Mjekësor i SHBA-së për Onkologji, Çështje Mjekësore në kompaninë e njohur biofarmaceutike, AstraZeneca.
Lajmin e ka bërë të ditur Shehu përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Duke filluar nga data 28 nëntor, do t’i bashkohem një prej kompanive më të mira biofarmaceutike në botë, AstraZeneca, si Drejtor i Asociuar Mjekësor/Drejtor Mjekësor i SHBA-së për Onkologji, Çështje Mjekësore”, ka thënë ai.

AstraZeneca është një kompani farmaceutike dhe bioteknologjike britaniko-suedeze me selinë e saj në Kampusin Biomjekësor të Kembrixhit, në Kembrixh, Angli.

Kompania u përfshi në zhvillimin e vaksinës kundër coronavirusit, Oxford-AstraZeneca.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.