BLUETOOTH

Dua Lipa, pamja e fustanit xhins që i kujtoi Britney Spears

16:46 - 23.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Moda e viteve ’00 është përsëri kudo, duke ringjallur tendencat e harruara prej kohësh. Dhe aty ku menduam se nuk do të shihnim më kurrë jelekë të veshur si bluza, dollakë të kombinuar me banesa baleti, fustane veluri dhe pantallona të ulëta, një vështrim në komunitetin e modës së Tik Tok ose profileve të fashionisteve në Instagram dëshmon pikërisht të kundërtën.
Ikonat e stilit të brezit tonë – Bella Hadid, Kendall Jenner, Iris Law, Dua Lipa etj. – deklarohen si adhurues të modës Y2K dhe e dëshmojnë atë në çdo paraqitje. Javën e kaluar, duke lëvizur nëpër faqen kryesore të Instagramit, hasëm në këtë foto të Dua Lipës. E shihni edhe ju? Fustani i saj xhins të kujton pamjen ikonë të Britney Spears në AMA të vitit 2001.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

21 vjet më vonë, Dua na dhuroi deja vu sartoriale e veshur me një fustan xhins Blumarine nga koleksioni S/S 2023. Drejtori kreativ i markës Nicola Brognano, një fans i njohur i modës së fillim mijëvjeçarit, dërgoi dy versione të fustanit në pistë. (një me larje të errët dhe një me xhins me larje të lehtë), dhe Lipa zgjodhi këtë të fundit.

Ndryshe nga Britney që kishte në krah partnerin e saj të atëhershëm Justin Timberlake, Dua Lipa pozon e vetme dhe e përqendron gjithë vëmendjen te vetja.

 

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.