LAJMI I FUNDIT

“Japonia mund të shënonte edhe një tjetër gol!”- Trajneri Duro i ashpër me Gjermaninë: Nuk ishte rezultat i rastësishëm

23:42 - 23.11.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Trajneri i njohur, Shpëtim Duro ka analizuar në Qatar n’24 në News 24 ndeshjen mes Gjermanisë dhe Japonisë, e përfunduar 1-2 (Botërori i Katarit).
“Po të analizojmë ndeshjen e Gjermanisë, në pjesën e parë ishin një skuadër kompakte. Ndoshta u diskutua shumë por ishin zëvendësimet e bëra që kthyen ndeshjen.

Trajneri i Japonisë ka bërë ndërrimet e duhura. Deri në minutën e 75-të bëri katër ndërrime, pra ishin ndërrimet e teknikut të japonezëve që bënë ndryshimet. Nuk ishte rezultat i rastësishëm, Gjermania u shua në 30 minutat e fundit, mund të shkonte 3-1”, – tha ai.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.