AKTUALITET

Brazili “shkatërron” Serbinë, Richarlison jep verdiktin me dy gola

22:18 - 24.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Brazili ka fituar ndeshjen e parë në Kampionatin Botëror Katar 2022 kundër Serbisë në shifrat e pastra 2:0. Latinët e nisën vrullshëm pjesën e parë, por pa mundur të gjejnë rrugën e rrjetës dhe kështu dy ekipet shkuan në pushim me rrjeta të paprekura.
Në pjesën e dytë, Nejmar me shokë bënë atë që i shkon për shtat një kombëtareje me histori në kampionatin Botëror duke shënuar dy gola me Richarlison.

Me këtë fitore, Brazili ngjitet në krye të Grupit G me tri pikë, e ndjekur nga Zvicra e shqiptarëve me pikë të njëjta, por me një gol më pak.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.