BLUETOOTH

Ky ‘truk’ që ‘pret’ oreksin dhe kaloritë, mjafton 30 gramë bajame dhe jeni në formë

17:17 - 24.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

A e keni gjetur veten të keni një super oreks dhe nuk jeni dhe aq të lumtur për peshën tuaj aktuale. Epo ka një mënyrë se si ta frenoni këtë oreks, por nga ana tjetër edhe të ndiheni të ngopur.
Mjafton një grusht me bajame, rreth 30 gram. Sipas gjetjeve të tyre të publikuara në  Gazetën Evropiane të të ushqyerit, një grusht bajame reduktoi marrjen e 76 kalorive.

Bajamet janë të pasura me proteina, fibra dhe acide yndyrore të pangopura, duke i bërë ato një ” snack fantastik të shëndetshëm që mund të përfshihet në dietën e përditshme”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.