BLUETOOTH

Rihanna/ “Marrëveshje” e artë me Apple TV – Jeta e saj bëhet dokumentar

21:53 - 24.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Rihanna konsiderohet si një nga prezencat më të rëndësishme femërore në fushën e muzikës moderne dhe këtë e dëshmoi “paniku” i shkaktuar nga rikthimi i saj muzikor.
Këngëtarja e njohur nuk kishte publikuar muzikë që nga viti 2016, ndaj ishte e natyrshme që fansat e saj të emocionoheshin për kolonën zanore të filmit “Black Panther: Wakanda Forever”, i cili u publikua pak kohë më parë, me titull “Lift Me Up”.

Megjithatë, duket se nuk mjafton për audiencën e saj. Rihanna, megjithatë, është vendosur të performojë në Super Bowl-in e ardhshëm në shkurt 2023, që është një punë shumë e madhe. Skena e Super Bowl ka parë emra të mëdhenj të skenës muzikore vitet e fundit, si Katy Perry, Michael Jackson, Shakira, Jennifer Lopez, Dr. Dre, Eminem dhe Beyonce.

Paraqitja e Rihannës pritet të jetë një nga ato që do të mbeten të paharrueshme për publikun, ashtu siç sigurohet në çdo spektakël të saj live.

Apple TV madje i kërkoi këngëtares të regjistronte pamjen e saj dhe ta përfshinte atë në një dokumentar të ri për rikthimin e saj muzikor.

Për ta bindur atë të bashkëpunonte, ai i ofroi asaj miliona dollarë, sipas një raporti të Marca.

“Ka shumë oreks dhe kuriozitet për çdo gjë që ka të bëjë me Rihanna-n. Rikthimi i saj në skenën muzikore për herë të parë në kaq shumë vite është shumë i rëndësishëm”, tha një burim i Apple për The Sun.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

“Provat, takimet e saj me artistë të tjerë, por edhe ajo që ndodh në prapaskenë do të regjistrohen dhe do t’i japin publikut një pasqyrë se si është jeta e saj tani, si një nënë e re dhe si ndihet për rikthimin në industrinë e muzikës”, shtoi ai.

Ai gjithashtu deklaroi se paraqitja e saj në Super Bowl është një nga më të rëndësishmet dhe është një mundësi shumë e mirë për t’i kujtuar publikut pse Rihanna konsiderohet si një nga performueset më të mira.

“Super Bowl është një nga skenat më të mëdha në botë, nëse jo më e madhja, kështu që shfaqja e saj do të jetë një punë e madhe. Është një rikthim live, kështu që presioni është i madh. Njerëzit meritojnë të kujtohen sepse ajo është një nga interpretueset më të mëdha të të gjitha kohërave”, shpjegoi i njëjti burim.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.