Kryesore

“Tapën mbrapa ia kanë hequr që i vogël nëpër lulishtet e Tiranës!”- Fyerjet ndaj opozitës, Paloka për Ramën: Është djersitur nga vizat që thith

16:20 - 24.11.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar këtë të enjte pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama, me anë të të cilave ofendoi opozitën, duke thënë se “tapën mbrapa ia kanë hequr që i vogël nëpër lulishtet e Tiranës”.
Në reagimin e tij, Paloka  i është përgjigjur edhe pyetjes nëse shefi i qeverisë ishte djersitur pas fjalimit prej 53 minutash në Kuvend lidhur me portin e Durrësit, në fund të të cilit ka dalë “qull në djersë apo për shkak të gjendjes së tij ndoshta jo shumë të mirë shëndetësore

Ai thekson se “E dijne te gjithe ata qe i qendrojne afer psene e fjalimeve te gjata ne seancat e sikletshme ne Parlament dhe djersitjen e keputjen e menjehershme pas percartjes euforike. Eshte thjeshte efekti i vizave qe thith perpara se te hyj ne salle dhe me pas zgerlaqja , pasi i del efekti i dozes qe ka marre”.

Reagimi i Edi Palokës:

Vrima e gjirizit , qe tapen mbrapa ja kane hequr qe te vogel neper lulishtet e Tiranes, paska jashteqitur prape sot .

Sigurisht , qellimi i pare eshte te terheqi vemendjen nga vjedhja me e madhe qe po ju ben shqiptareve . Po dhe kenaqesia perverse per te fyer e poshtruar ata qe ka perballe. E ka patur kete ves qe ne rini, po atehere nuk i dilte mire se nuk kishte kush ta ruante e ku te fshihej … E sa here hante dru ai rrugeve, taksiratet i vuanin pastaj Kristaqi me Aneten ne shtepi , deri sa u detyruan ta mbyllnin tek spitali 5 !

Sa per pyetjen se “perse ka dale i djersitur nga seanca”, pyesni ata qe ”i ngrohin pjaten” . E dijne te gjithe ata qe i qendrojne afer psene e fjalimeve te gjata ne seancat e sikletshme ne Parlament dhe djersitjen e keputjen e menjehershme pas percartjes euforike. Eshte thjeshte efekti i vizave qe thith perpara se te hyj ne salle dhe me pas zgerlaqja , pasi i del efekti i dozes qe ka marre.

Prandaj nuk ka pranuar kurre qe te futet testi i droges per deputetet ne Kuvend kur jane ngritur akuza per kete çeshtje.

Kete e kemi kryeminister sot e vazhdon te sillet si sulltan qe njerzit i duken dele e ca me keq se dele.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.