BOTA

VIDEO/ Felix dhe Leao, Portugalia “arkëton” 3 pikët

18:48 - 24.11.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Rezultati aktual mes Portugalisë dhe Ganës është 3-1. Ekipi i drejtuar nga Fernando Santos e nisi me “marshin e pestë” sfidën, madje duke rrezikuar portën e mbrojtur nga portieri Ati-Zigi që në minutën e 10-të.
I zakonshmi Cristiano Ronaldo nuk kontrolloi siç duhet një top të dërguar nga Bernardo Silva, me “gardianin” ganez që shpëtoi mkrekullisht portën.

Luzitanët dominuan dhe qarkulluan mirë topin, por kundërshtari dukej i pozicionuar siç duhet, duke mos lënë pothuajse aspak hapësira. CR7 do “tundte rrjetën” por arbitri do anulonte golin për shkak të një faulli.

Në minutën e 64-të, skena do ishte e gjitha për 37-vjeçarin,  pas shumë përpjekjesh do vinte goli i parë në këtë botëror për Ronaldon, me penallti.

Festa nuk do zgjaste shumë, pasi ganezët do barazonin me Ayew. Ky barazim do ishte i përkohshëm, Felix riktheu edhe një herë avantazhin për portugezët, ndërsa Leao thelloi shifrat.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.