Kryesore

Kuvendi i dha dritën jeshile Portit të Durrësit, Rama: Motor ekonomik i jashtëzakonshëm për Shqipërinë!

08:40 - 25.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur votimin pro për miratimin Projektit të Portit të Durrësit. Përmes një postimi në Facebook, ai shprehet entuziast për zhvillimin ekonomik që ky Port do t’i sjellë vendit tonë.
“MIRËMËNGJES dhe me kënaqësinë e hapjes me votën e mbrëmshme PRO të rrugës për ndërtimin e Portit të Turistik, që do të jetë një motor i jashtëzakonshëm ekonomik për Durrësin e mbarë Shqipërinë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë në Facebook.

Pas një seance të maratonë të shoqëruar me debate të nxehta, që ka zgjatur mbi 14 orë, Parlamenti ka miratuar mbrëmjen e djeshme Projektin e Portit të Durrësit. Projekti u votua me 74 vota pro dhe 35 kundër, ndërkohë që kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.