AKTUALITET

Laboratori i drogës në Fier, SPAK del në konferencë/ Prokurori i çështjes jep detajet e mega-operacionit!

11:11 - 25.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

SPAK ka dalë në një konferencë për mediat në lidhje me operacionin që zbuloi një laborator droge ne Fier.
“Ekzistonin të dhëna që në maj 2022 ishte ngarkuar një sasi me pleh artificial për në Pire, transit në Bari me porositës një shtetas shqiptar. Me kërkesë të autoriteteve malazeze është bërë kontrolli. Rezultoi që porositësi i mallit ishte shtetasi shqiptar që kishte hapur aktivitet ndër të cilat ishte edhe importi i plehrave kimike dhe mallrave të tjera. Pasi sasia me pleh është dërguar në Shqipëri kanë vijuar veprimet e tjera deri dje që është bërë kontrolli dhe sekuestrimi i kësaj sasie në Farkë të Madhe të Fierit”, tha prokurori i çështjes.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.