AKTUALITET

Kupa e Botës 2022/ Gratë e futbollistëve të Anglisë festojnë pas fitores ndaj Iranit – Shpenzuan 20,000 paund për shampanjë!

14:04 - 26.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

MSC World Europa është një anije lundrimi e klasit botëror, ndërtimi i së cilës përfundoi disa javë më parë dhe para se të fillonte udhëtimet e saj në det, ajo po përdoret si një hotel lundrues për nevojat e mikpritjes së tifozëve që kanë udhëtuar në Katar për Kupën e Botës të futbollit.
Në total, ai strehon 6762 pasagjerë të cilët kanë paguar nga 6000 paund (7000 euro) e më shumë për të shijuar luksin me 5 yje që ofron, e mes tyre janë edhe bashkëshortet dhe partneret e futbollistëve të kombëtares angleze.

Siç zbulon The Sun, natën pas ndeshjes së parë të “tre luanëve”, ku ata mundën Iranin 6-2, Wagset anglezë u çmendën në pallatin e tyre lundrues, duke marrë një faturë që arrinte 20,000 £ (23,000 €) me shampanjë.

“Konsumimi ishte aq i madh sa drejtuesit e anijes të nesërmen në mëngjes iu desh të rimbusheshin pasi lokali ishte fjalë për fjalë bosh”, tha një burim i paidentifikuar për gazetën britanike.

MSC World Europa është më se mbresëlënëse pasi, ndër të tjera, ka 14 vaska me pamje nga oqeani, 13 zona me oxhak, 30 bare, një zonë të veçantë sportive me fusha basketbolli, përplasje, pishina.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.