AKTUALITET

Një shofer 25-vjeçar humbi jetën pasi makina e tij u përplas me një derr të egër!

08:38 - 26.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Një 25-vjeçar grek ka humbur jetën në asfalt, pas një aksidenti trafiku të ndodhur në lartësinë e Mikrothibës, kur makina që drejtonte është “përplasur” me një derr të egër. Drejtuesi i makinës ka mbetur i vrarë në vend. Makina me të cilën 25-vjeçari drejtonte në rrugën provinciale Volou – Farsala, është përplasur me një derr të egër që ndodhej në gjendje gjysmë të vdekur në rrugë në qarkullimin e tij, pasi kafsha ishte goditur më parë nga një mjet tjetër që lëvizte në drejtim të kundërt të trafikut në drejtim të Farsalës, i cili drejtohej nga një 40-vjeçare, ku në momentin e përplasjes së makinës së saj me kafshën, përveç dëmeve materiale në mjet nuk ka pësuar lëndime.
Automjeti që drejtohej nga 25-vjeçari i pafat, ka devijuar në të djathtë të rrugës së tij, ka përplasur një rampë betoni dhe është përmbysur në rrugë, duke sjellë plagët fatale të djaloshit. Automjetet e sipërpërmendura të pasagjerëve nuk kanë rënë në kontakt me njëra-tjetrën.

Trupi i pajetë i 25-vjeçarit është transportuar me autoambulancë të E.K.A.B. në Spitalin e Përgjithshëm të Volos. Është urdhëruar ekspertiza mjeko-ligjore, ndërsa po hetohen shkaqet e sakta të aksidentit rrugor, ndërsa hetimet paraprake po kryhen nga Drejtoria e Qarkullimit në Volos.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.