AKTUALITET

FOTOT/ Ambasadorët e akredituar në Tiranë homazhe te memoriali “Nënë Shqipëri” për Ditën e Çlirimit!

12:08 - 29.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Ambasadorët e vendeve të akredituara në Tiranë kanë zhvilluar këtë të martë homazhe te Varrezat e Dëshmore për të nderuar të rënët për çlirimin e vendit.
Ambasadorët kanë vendosur kurora me lule në memorialin “Nënë Shqipëri”, dhe janë përulur në shenjë nderimi për të gjithë shqiptarët e rënë në Luftën e Dytë Botërore kundër pushtuesit nazist.

ambasadoret-7 ambasadoret-homazhe-3 yuri-kim-homazhe ambasadoret-homazhe ambasadoret (1)
<
>

Siç shihet dhe nga pamjet, në krye të diplomatëve qëndron ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ndërkohë që më poshtë shihet dhe ambasadori ukrainas në Tiranë, Volodymyr Shkurov.

Kujtojmë se më herët te Varrezat e Dëshmorëve zhvilluan homazhe dhe krerët më të lartë të shtetit, duke filluar nga presidenti Bajram Begaj, te kryeparlamentarja Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.