BOTA

Vdes piloti legjendar grek, i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore!

10:24 - 29.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos. Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet.
102-vjeçari ishte një nga pilotët legjendar të Forcave Ajrore duke regjistruar mbi 200 misione luftarake me avionë “Hurricane” dhe Spitfire, për të cilat u nderua me dhjetë medalje lufte.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.