AKTUALITET

Lufta në Ukrainë, UEFA vendos çfarë do të ndodhë me ekipet ruse në Evropë

17:40 - 24.01.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Ndalimi i ekipeve ruse në turnetë evropiane do të mbetet në fuqi.
Sipas gazetarit të Sky Sports, Rob Harris, UEFA do të mbajë pezullimin ndërsa ngjarjet në Ukrainë vazhdojnë. Dënimi nuk ka gjasa të hiqet derisa situata të zgjidhet.

Sot, RFU dhe UEFA duhej të  diskutonin mundësinë e kthimit të ekipeve ruse në ndeshjet ndërkombëtare.

Kujtojmë se më 28 shkurt 2022, UEFA dhe FIFA pezulluan klubet dhe ekipet ruse nga pjesëmarrja në garat ndërkombëtare.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.