Kryesore

Covid-19/ Alimehmeti: Nuk dihet sesa të infektuar dhe të vdekur kemi pasur

09:10 - 25.01.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Mjeku Ilir Alimhemeti , ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me Covid-19 në vendin tonë.
Alimehmeti tha në Euronews Albania, tha se në nuk dihet numri i saktë se sa ka qenë numri i të infektuarve apo të vdekurve në vendin tonë.

Gjithashtu ai shtoi se nuk dihet as efektiviteti që ka pasur vaksina anti-Covid-19, ndërsa theksoi se nuk është bërë asnjë studim.

“Nëse transmetueshmëria e virusit do të ishte bllokuar nga vaksinimi, do krijohej baza etike për të thënë që vaksinimi të bëhet me detyrim. Politika është si ato makinat e rënda që duan kohën e vet të manovrojnë me muaj. Te ne nuk dihet se sa kanë qenë të infektuar dhe humbje jete zyrtarisht, nuk ka asnjë studim. Nuk është realiteti nga të dhënat që ka nxjerrë Ministria.  Nuk dihet as sa ka qenë efektiviteti i vaksinës” – tha ai.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.