Kryesore

Protesta e 21 janarit/ PS padi në SPAK për tre figura politike, kërkohet regjistrimi i … (Dokumenti)

11:05 - 25.01.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Është zbardhur padia e Partisë Socialiste drejtuar Prokurorisë së Posaçme lidhur me ngjarjen e 21 janarit dhe hetimin e audio përgjimit të ri, ku mbetën ku mbetën të vrarë katër qytetarë në bulevard.
Përmes një shkrese drejtuar SPAK, socialistët kërkojnë regjistrimin e procedimit penal me akuzën e vrasjes ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, ish-ministrit të Brendshëm të asaj kohe Lulzim Basha dhe Ndrea Prendit.

Kallëzimi është firmosur nga sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.