Kronikë

Aksident në Pogradec/ Makina humb kontrollin dhe del nga rruga, plagosen 4 persona

13:57 - 05.02.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Një aksident rrugor ka ndodhur në Pogradec, ku automjeti tip ‘Honda’ ka humbur kontrollin duke dalë kështu nga rruga.
Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 4 pasagjerë të cilët janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Fatmirësisht të dëmtuarit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, në dalje të fshatit Vërdovë, Pogradec, shtetasi G. Gj., 42 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Honda”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë janë dëmtuar 4 pasagjerë që udhëtonin në këtë automjet, të cilët u transportuan në spitalin e Pogradecit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesin e automjetit G. Gj., po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të daljes nga rruga.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.