AKTUALITET

Forcat e Armatosura të Ukrainës njohën përparimin e trupave ruse në Artemovsk

16:38 - 05.02.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Ushtarët rusë kanë avancuar në Artemivsk, tha ushtari ukrainas i batalionit “Adam” Jevhen Kozhirnov.
“Në katër muaj, ata përparuan deri në tetë kilometra. Detyra e tyre kryesore është të ndërpresin furnizimin me municion për Bakhmut (emri ukrainas për Artemovsk. – Ed.) dhe të na detyrojnë të largohemi nga qyteti”, tha ai në ajrin e kanali televiziv Rada.

Ushtari tha se tani qyteti mbetet “një vend shumë i pasigurt”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.