LAJMI I FUNDIT

Futbolli spanjoll në zi, ndërron jetë Makos Alonso

10:48 - 09.02.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Një lajm tronditës ka ardhur për futbollin spanjoll, me Markos Alonso Penja, i cili është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare.
Ish-sulmuesi i Atletiko Madridit dhe Barcelonës humbi betejën me një sëmundje të cilën e kishte prej disa kohësh.

Me Spanjën ai ka luajtur 22 ndeshje, ku ka shënuar dhe një gol, ndërsa gjithashtu ka pasur dhe një karrierë si trajner ku ka drejtuar ekipe si Rajo Vajekano, Real Zaragoza, Vajadolid, Malaga dhe Rasing Santander.

Markos Alonso ishte i biri i futbollistit legjendar të Realit Markos “Markitos” Alonso, i cili ka fituar 5 Champions radhazi me “galaktikët” dhe babai i mbrojtësit të Barcelonës, Markos Alonso.

TCSM5CIOEVKMPJALEVYJ7PBM4M

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.